Antras tipas. Pagalbininkas, Altruistas, Globėjas

Rūpestingas, empatiškas, nuoširdus ir geros širdies žmogus, kuris linkęs suprasti kitų žmonių poreikius ir patenkinti juos jiems neprašant. Jiems sudėtinga suvokti savo poreikius, pomėgius, ir apskritai  įsivaizduoti savo gyvenimą be kitų, jiems svarbių ir mylimų žmonių. Taip atsitinka dėl pasąmoningo įsitikinimo, kad turėti savo poreikius yra egoistiška.

Dėl to antro tipo atstovai sunkiai suvokia tai, ko reikia jiems, ir prisiima atsakomybę už kitų žmonių laimę. Labai dažnai „pagalbininkai“ moka sužavėti visus kitus ir patikti aplinkiniams, tapdami nepakeičiamais draugais ir darbuotojais. Šio tipo atstovai pradeda reikšti savininkiškumo išraiškas kitiems, kai jaučia, kad aplinkiniai nustos žavėtis jais ir paliks dėl santykių su kitais („Ką tu be manęs darytum?“). Antro tipo žmonės jaučiasi laimingi, kai jaučia, kad yra reikalingi ir naudingi kitiems.

Vidinė motyvacija:  puikybė.

Talentas:  Empatiškumas, gebėjimas „nuskaityti“ kitų žmonių neverbaliką ir suvokti, ką jie jaučia. Sugeba padėti kitiems geriau nei pats žmogus (Motina Teresė, Eleonora Ruzvelt).

Vidinis dialogas:  „Didžioji mano gyvenimo dalis skirta rūpinimusi mano artimaisias, nes dėl jų aš ir gyvenu. Mano gyvenimo tikslas – padėti kitiems ir man tai gerai gaunasi. Kažkokiu tai būdu aš visada žinau, ko reikia mano artimiesiems. Taip lyg tai galiu skaityti jų mintis ir duoti jiems to, ko reikia. „

Dažniausiai apibūdina save: mylintis, rūpestingas, nuoširdus.

Stresas: Stresą antram tipui gali sukelti nereikalingumo jausmas, kuris jaučiamas per nepakankamą pripažinimą ir dėkingumą iš aplinkinių. Streso būsenoje jie tampa grubūs ir tiesmukiški, perimdami 8 tipo savybes bei tiesiogiai pradeda kaltinti žmones nepakankamu dėmesiu ir nedėkingumu. Jie gali tapti stebinančiai agresyvūs, pasinaudodami visa eile argumentų ir įrodinėti, kad jie yra nukentėjusioji  pusė. Streso atslūgimo momentu, antro tipo žmonės jaučia kaltę dėl išteikštų negatyvių emocijų.

Komfortas:

Komfortas antram tipui yra savo emocijų priėmimas, norų ir būsenų bei kūrybiško poteciao atskleidimas, kaip daro 4 Eneagramos tipas. Tai reiškia, kad „pagalbininkai“ turi galimybę dirbti savo mėgstamą darbą arba turėti pastovius ir mylinčius santykius su savo partneriu.  Taip pat komfortas šiam tipui reiškia, kad jie iš tikrųjų  supranta, kas jiems patinka, ir net tai, ko jie patyliukais nekenčia.  Rūpestis savimi suteikia tokį patį pasitenkinimo jausmą kaip ir rūpinimas kitais.

Šis testas suteikia tik preliminarų atsakymą apie Jūsų Eneagramos tipo nustatymą. 
Savo tipo nustatymui reikėtų ateiti į koučingo sesiją arba užsiregistruoti į Eneagramos praktiko kursą.

Registruokitės į mokymus

Patvirtinkite, kad sutinkate su "Privatumo politika"

+ 370 6 521 5177
julija@alteregotrainings.eu
sigita@alteregotrainings.eu

Partneriai: