Aštuntas tipas. Bosas. Konfrontatorius. Lyderis

Stiprūs, pasitikintys savimi, viską kontroliuojantys ir dominuojantys žmonės. Dažnai vadinami „konfrontatoriais“ dėl savo polinkio labiau negu kiti kovoti su sunkumais ir pasiekti savo tikslų nežiūrint į visas kliūtis. Dažnai charizmatiškos ir patrauklios asmenybės, sugebančios įtikinti kitus sekti jų pėdomis įgyvendinant jų idėjas – pradedant nuo naujo verslo atidarymo, namo statymo iki karo užbaigimo ar pradžios. Dažnai tiesmukiški ir direktyvūs.

Šio tipo žmonės neieško žodžio kišenėje,  atvirai ir užtikrintai išsako žmonėms savo nuomonę, kartais iššaukdami jų pasimetimą  ar net  šoką. Dažnai kategoriškai mąstantis ir dalinantis pasaulį į juodą ir baltą. Dėl to „Bosams“ lengviau  negu kitiems priimti drąsius sprendimus, kurie reikalauja didelių pokyčių ar praradimų. Dažnai šio tipo atstovai nemėgsta kitų žmonių silpnybių ir neproduktyvių emocijų (tokių kaip savęs gailėjimas ar jautrumas), nors visada pasiruošę apginti silpnuosius ir pakovoti už teisybę. Aštuntukai turi natūralų talentą atrinkti stiprius žmones į „savo ratą“ ir rūpintis jais direktyviu būdu. („Aš geriau žinau, ko tau reikia“).  Taip pat jie mėgsta kontroliuoti situaciją bei prisiima atsakomybę už pasekmes, kas natūraliai padeda tapti grupės lyderiais ir aršiai atstovauti visos grupės interesus.

Vidinė motyvacija:  Geidulingumas (noriu ir turiu);

Talentas: stiprūs lyderiai, kurie įgyvendina ambicingus tiklus ir turi labai stiprią energiją, leidžiančią jiems dirbti „už du“ bei rūpintis tais, kuriuos myli.

Vidinis dialogas: „Man būdinga prisiimti atsakomybę ir būti lyderiu. Aš žinau, kad aš stiprus žmogus ir galiu pasiekti tuos tikslus, kuriuos sau iškeliu. Kai matau neteisybę – aš iš karto įsitraukiu į kovą. Aš žinau, kad galiu nugalėti ir kariauju iki pat savo pergalės! “

Dažniausiai apibūdina save: stiprus, savarankiškas, tiesmukiškas.

Stresas:  stresas jaučiamas, kai aštuntukai nebevaldo situacijos ir praranda jos  kontroliavimo įrankius arba kai „paima“ daugiau, negu „gali panešti“. Tokioje situacijoje šio tipo atstovai  perima 5 Enenagramos tipo strategiją, o tai reiškia atsitraukimą nuo išorinio pasaulio su tikslu apmąstyti susidariusią situaciją. Strese jie užsidaro ir daug laiko praledžia vieni, rinkdami informaciją sprendimo  priėmimui.

Komfortas: Kai šio tipo žmonės jaučiasi saugiai ir pasitiki žmonėmis, jie gali leisti sau atpalaiduoti kontroliavimo įprotį ir norą būti nugalėtoju. Jie perima 2 Eneagramos tipo elgesį ir jų fokuso centre atsiranda kiti žmonės ir jų poreikiai.  Tai pasireiškia per dosnią pagalbą kitiems ir gebėjimą išreikšti švelnius jausmus ypač vaikams arba gyvūnams.

Šis testas suteikia tik preliminarų atsakymą apie Jūsų Eneagramos tipo nustatymą. 
Savo tipo nustatymui reikėtų ateiti į koučingo sesiją arba užsiregistruoti į Eneagramos praktiko kursą.

Registruokitės į mokymus

Patvirtinkite, kad sutinkate su "Privatumo politika"

+ 370 6 521 5177
julija@alteregotrainings.eu
sigita@alteregotrainings.eu

Partneriai: