9 tipas. Taikdarys, Tarpininkas, Mediatorius

Pritariantys, pasitikintys, pastovūs, nekonfliktuojantys, visus suprantantys žmonės. Jie kūrybingi, padedantys optimistai, tačiau dažnai eina iš paskos kitų, taikos ir santarvės vardan. Šio tipo žmonės beveik fiziškai  jaučia aplinkinių emocijas ir siekia  išorinės bei vidinės harmonijos sau ir kitiems. Jausdami kitų emocijas, jie lyg ir susilieja su kitais ir tampa jų vieniu. Tuomet jie pamiršta save ir ribos tarp jų ir aplinkinių išnyksta. 9 tipo žmonės nevertina ir neteisia. Jie tiesiog atsiranda šalia ir laukia, kol iniciatyvą parodys kiti, nes jie turi „pakankamai laiko“. Dėl to jie yra puikūs Mediatoriai, gebantys išklausyti visas konfliktuojančias puses ir rasti joms tinkamą sprendimą. Jiems patinka būti ir vieniems, ir tarp žmonių nereikalaujant iš aplinkinių dėmesio. Jie vien savo buvimu kur bebūtų kuria ramią ir harmoningą atmosferą ir jiems tai puikiai sekasi. Tačiau 9 tipo žmonėms sunku surasti ryšį su pačiu savimi ir save bei savo poreikius iškelti į pirmą vietą, nes nenori  griauti ramybės atmosferos. Jie geriau žino, ko nenori, nei ko nori. O nenori jie konfliktinių sitaucijų. Sunkumai su prioritetais lemia, kad 9 tipo žmonės visą laiką atideda savo asmeninių tikslų siekimą, nes jie staiga tampa nereikšmingi lyginant su kitų tikslais. Kuo labiau jie koncentruojasi į  tai, kas svarbu jiems, tuo labiau jie galvoja apie kitus. Jiems sunku su darbų prioretizavimu, nes visi darbai vienodai svarbūs. Tai žmonės, kurie dažniausiai pritars idėjai, minčiai, nors tuo pačiu metus sau užduoda klausimą: „o man ar to reikia?, ar aš sutinku?“, tačiau ramybės ir harmonijos poreikis neleis jam prieštarauti ir sukelti barnio.

9 tipo žmonės  mėgsta ilsėtis, jiems labai svarbu komfortas, jiems patinka jaustis lengvai ir būti atsipalaidavusiais. Laisvalaikiu jie „užliuliuoja“ save vlagydami, miegodami ar žiūrėdami TV. Nežiūrint to, jiems svarbu, kad jų nuomonė būtų išklausyta, kad sprendimai būtų priimami su jais pasitarus. Priešingu atveju, jie įsižeidžia.

Vidinė motyvacija: Tinginystė ir komfortas.

Talentas: gebėjimas kantriai klausyti nevertinant ir neteisiant, suprasti visų požiūrius ir pasiūlyti visiems priimtinus sprendimus.

Vidinis dialogas: „Kai šalia manęs žmonės pradeda bartis aš fiziškai juntu diskomfortą, ir pasakydamas ką nors malonaus, stengiuosi sumažinti įtampą.  Aš taip gerai suprantu abi puses, kad tiesiog negaliu palaikyti kurios nors vienos. Koks palengvėjimas ateina, kai kolektyve vėl įsivyrauja ramybė ir harmonija.“

Dažniausiai apibūdina save: ramus, esantis nuošaly, palaikntis.

Stresas: Didžiausias stresas – harmonijos ir ramybės nebuvimas aplinkoje. Problemos šeimoje, blogas mikroklimatas darbe sukelia didelę įtampą 9 tipo žmonėms. Tuomet jie pradeda elgtis dar draugiškiau, stengiasi nuglūdinti visus aštrius kampus nespręsdami atsiradusios problemos. Jei konfliktas neliečia jų asmeniškai, padaro viską, kad konfliktuojančios pusės pamatytų situaciją kito akimis. Jei nepavyksta situacijos sureguliuoti, ir 9 tipo žmonėms pradeda atrodyti, kad tuoj konfliktuojančios pusės susibars ir viskas eis ne taip, kaip turi eiti, jie pereina į 6 tipo strategiją, tampa sarkastiški, pradeda pykti ir  kaltinti kitus, ypač autoritetus, kurie juos į tai „įvėlė“.

Komfortas: Kai 9 tipo žmonės jaučiasi saugūs, jie pereina į 3 tipo strategiją ir tampa labai produktyvūs bei patiria didelį malonumą dirbdami. Tuomet jie susikoncentruoja į pasiekimus, tikslus, terminus, tampa matomi ir mėgaujasi pripažinimu už pasiektus rezultatus. Viskas pradeda judėti greičiau, gyvenimas tampa lengvesnis, 9 tipo žmonės tampa efektyvūs ir populiarūs aplinkinių tarpe.

Šis testas suteikia tik preliminarų atsakymą apie Jūsų Eneagramos tipo nustatymą. 
Savo tipo nustatymui reikėtų ateiti į koučingo sesiją arba užsiregistruoti į Eneagramos praktiko kursą.

Registruokitės į mokymus

Patvirtinkite, kad sutinkate su "Privatumo politika"

+ 370 6 521 5177
julija@alteregotrainings.eu
sigita@alteregotrainings.eu

Partneriai: