Ketvirtas tipas. Individualistas,  Romantikas, „Dramos karalienė ir Dramos karalius“ 

Emocionalūs, temperamentingi, dramatiški ir estetiški žmonės, kuriems be galo svarbūs jų jausmai, nes tai yra būdas priimti save. Jiems yra svarbu, kad jų gyvenimas būtų intensyvus  ir užpildytas besikeičiančiomis emocijomis, nes tai leidžia jiems jaustis gyvais. Jeigu šiems žmonėms reikėtų pasirinkti tarp laimės ir emocijų intensyvumo – jiem pasirinktų antrąjį variantą.  Intensyvumas ketvirtam tipui yra įsimylėjimas, gamtos ir grožio pajautimas ir kančia. Dėl to ketvirtuko emocijos gali svyruoti labai didelėje amplitudėje nuo įsimylėjimo iki neapykantos (kelis kartus per dieną). Individualistams yra labai svarbu suprasti save ir suvokti, kame yra jų išskirtinumas (unikalumas). Dažnai jie išreiškia save per kūrybą. Jie siekia tobulumo, bet tuo pačiu metu jaučia, kad „jiems neužtenka gyvenime kažko svarbaus“ ir kad kiti žmonės turi tai, ko neturi jie. Paprastai indivudualistai linkę koncentruotis į tai, ko jiems trūksta, o ne į tai, ką jie turi.  Padidintas kritiškumas sau ir lyginimas savęs su kitais savo nenaudai dažnai sukelia apatijas ir depresijas. Dažnai šio tipo atstovai jaučiasi kaip „baltos varnos“ visuomenėje.

Vidinė motyvacija: pavydas.

Talentas: Padaryti projektą išskirtiniu bei nepanašiu į kitus. Kūrybiškas potencialas bei gebėjimas analizuoti žmonių santykius bei pojūčius.

Vidinis dialogas: „Aš dažnai jaučiu nusivylimą, nes realybė neatitinka mano lūkesčių. Kai dirbu su projektu, įsivaizduoju, kaip jis turėtų idealiai atrodyti, tačiau vėliau aš pradedu atrasti netobulumus ir trūkumus savyje arba darbe ir prarandu motyvaciją ir tai jautriai išgyvenu. O kartais aš jaučiu nevaldomo džiaugsmo antplūdį , kad viskas ir turi eiti kaip tik taip.“

Dažniausiai apibūdina save: išskirtinis, jautrus, gilus.

Stresas: Stresą sukelia atstūmimo (palikimo)  ir praradimo jausmas. Pirminė ketvirto tipo reakcija yra kitų kaltinimas ir situacijos dramatizavimas. Jei ši strategija neveikia, individualistai perima 2 tipo strategiją ir, iš baimės prarasti artimą žmogų, pradeda prisitaikyti ir pataikauti.  Ketvirtam tipai tai reiškia kontakto su savimi praradimą, kas pasireiškia per susierzinimą ir nuobodulio jausmą.

Komfortas: Komforte individualistai perima 1 tipo strategją ir tampa labiau racionalūs bei koncentruojasi į užduočių atlikimą. Tokioje būsenoje jiems lengva ir įdomu dirbti. Demėsio centras persikelia į užduotį ar projektą ir jiems tampa lengviau įsitraukti į tai, kas vyksta aplink juos, bei pamiršti save. Jie naudoja savo kūrybišką mąstymą, kuridami gerai veikiančius projektus arba santykius.

Šis testas suteikia tik preliminarų atsakymą apie Jūsų Eneagramos tipo nustatymą. 
Savo tipo nustatymui reikėtų ateiti į koučingo sesiją arba užsiregistruoti į Eneagramos praktiko kursą.

Registruokitės į mokymus

Patvirtinkite, kad sutinkate su "Privatumo politika"

+ 370 6 521 5177
julija@alteregotrainings.eu
sigita@alteregotrainings.eu

Partneriai: