Penktas tipas. Mąstytojas. Stebėtojas. Ekspertas

Gilus, intelektualus ir įžvalgus žmogus, kuris vertina privatumą ir galimybę dirbti indivudualiai. Labiausiai vertina kompetencijas, todėl iš pradžių renka visą būtiną informaciją ir kaupia būtinus įgūdžius prieš pradėdamas daryti darbą. Šio tipo atstovai stengiasi suprasti, kaip sudarytas pasaulis, ir dėl šios priežasties daug mokosi ir kitais būdais renka informaciją užsibrėžtoje tyrimo srityje. Mąstytojai skeptiškai priima naują ir nepatikrintą informaciją bei užduoda daug klausimų bei ieško patvirtinančių faktų.  Šio tipo žmonės turi neprikalusomybės išlaikymo ir atsitraukimo poreikį ir dažnai vengia vakarėlių ar didelių žmonių susibūrimų. Jeigu jiems vis tik tenka dalyvauti vakarėlyje, jie labiau tampa stebėtojais, kurie išsirenka vieną ar kitą pašnekovą su kurio kalba jiems įdomia tematika, kuri paprastai susijusi su mokslo pasauliu. Nežiūrint į gebėjimą atsitraukti penkto tipo žmonės yra labai jautrūs ir mokantys atskirti jausmus nuo faktų bei neįsileidžiantys į savo pasaulį kitų žmonių.  Mąstytojai dažnai stengiasi minimalizuoti savo poreikius neprašydami iš gyvenimo nieko ir tikisi, kad ir kiti nieko iš jų neprašys, tokiu būdu jie siekia išsaugoti savo nepriklausomybę.

Vidinė motyvacija:  godumas;

Talentas:  Ekspertiškumas bei gebėjimas pateikti inovatyviausią bei labai specifinę informaciją.

Vidinis dialogas:  „Man reikia pakankamai laiko tam, kad surinkčiau būtiną informaciją ir viską kruopščiai apgalvočiau. Aš mėgstu dirbti vienas. Žinoma, būna įdomu pasidalinti mintims su tokias pat kompetetingais ekspertais  kaip ir aš. Aš nemėgstu ir vengiu tuščių pokalbių.“

Dažniausiai apibūdina save: protingas, smalsus, įžvalgus.

Stresas: Stresą sukelia objektyvaus situacijos supratimo praradimas, kai yra per daug informacijos ar vyrauja kitų žmonių bei jų pačių  jausmai. Pradinė streso reakcija yra dar didesnė koncentracija į savo mintis arba dar didesnis nusišalinimas nuo kitų. Jei ši strategija neveikia, 5 tipo žmonės „pereina“ į 7 tipo strategiją, pradėdami daryti kelias veiklas iš karto arba fanatazuodami bei nedarydami tiesioginių sprendimų, kurie išspręstų esamą situaciją.  Tai gali pasireikšti per begalinių filmų žiūrėjimą, nesveiko maisto ir alkoholio vartojimą.

Komfortas: Komforte 5 tipo žmonės perima 8 tipo strategiją ir tampa labiau bendraujantys bei gali panaudoti savo žinias aplinkinių problemoms spręsti arba pasiekti organizacijos tikslams. Vietoj izoliacijos ir atsitraukimo mąstytojai pradeda prisiimti atsakomybę bei tampa gerais lyderiais.

Šis testas suteikia tik preliminarų atsakymą apie Jūsų Eneagramos tipo nustatymą. 
Savo tipo nustatymui reikėtų ateiti į koučingo sesiją arba užsiregistruoti į Eneagramos praktiko kursą.

Registruokitės į mokymus

Patvirtinkite, kad sutinkate su "Privatumo politika"

+ 370 6 521 5177
julija@alteregotrainings.eu
sigita@alteregotrainings.eu

Partneriai: