6 tipas.  Realistas. Lojalistas. Skeptikas

Ištikimas, pareigingas, įtarus ir orientuotas į saugumą ir pastovumą žmogus. Šis tipas vadinasi “Lojalistu”, nes jie ilgiausiai išlaiko lojalumą,  ištikimybę savo draugams, partneriams bei idėjoms net sudėtingais gyvenimo laikotarpiais. Paprastai šio tipo žmonės teigia, kad draugai atsiranda iki kariuomenės, o visi kiti  yra tik pažįstami. Savo sielos gilumoje jie nejaučia pasitikėjimo pasauliu, o tuo labiau  pasitikėjimo kuriuo nors žmogumi, dėl to dažnai tikrina naujai jų gyvenime atsiradusius žmones. Tai sąlygoja dažną konfliktų atsiradimą su lyderiais ir autoritetais, nes, iš vienos pusės, jie nori surasti juose tvirtą pagrindą ir palaikymą, bet, iš kitos pusės, abejoja jų idėjomis ir gali elgtis skeptiškai jų atžvilgiu. Šeštas Eneagramos tipas gali pasitikėti lyderiu tik tuo atveju, jeigu jis visada ištesi savo pažadus ir jo elgesys niekada nesiskiria nuo jo žodžių. Šis tipas vadinasi ir „Realistu“, nes šie žmonės dažnai abejoja dėl galutinio sprendimo, ilgai renka informaciją ir analizuoja situaciją, numatydami visus pačius blogiaus variantus prieš priimtant galutinį sprendimą. Būtent dėl šios priežasties šio tipo atstovai labiau negu kiti mėgsta aiškias procedūras, struktūrą ir taisykles, kuomet jie tiksliai žino, ko iš jų reiklaujama.

Šis tipas gali skirtis į du potipius: fobiniai ir kontrfobiniai šeštukai. Tai pasireiškia skirtingomis reakcijomis į pavojų. Fobininiai šešto tipo atstovai daro viską, kad „pabėgtų“ nuo pavojingų arba nežinomų jiems situacijų. „Kontrfobiniai šeštukai“ linkę nugalėti savo baimę ir net provokuoja pavojingas situacijas, šokdami su parašiutu, kovodami su autoritetais ir rinkdamiesi kitą ekstremalų gyvenimo būdą. Dažnai nesuvokdami savo baimės jie apibūdina save  rizikuojančiais ir drąsiais žmonėmis.

Vidinė motyvacija: Baimė (nerimas);

Talentas:  gebėjimas pamatyti tikruosius žmonių /įvykių motyvus bei numatyti visas įmanomas rizikas. Lojalumas ir ištikimybė partneriui arba organizacijai.

Vidinis dialogas: „Man natūralu viską tikrinti – kiekvieną idėją aš nagrinėju iš visų pusių ir stengiuosi suvokti, ar tikrai ja galiu pasikliauti. Kai kurie žmonės gali įsitraukti į naujas veiklas net neapsvarstę pasekmių, bet aš ne toks žmogus. Aš visada manau, kad reikia surasti ir įvertinti povandieninius akmenius ir suprasti, kokie motyvai ir priežastys gali daryti  įtaką  vertinant bet kokią naują galimybę ar pasiūlymą“.

Dažniausiai apibūdina save: patikimas, analizuoajntis, abejojantis.

Stresas: Stresą sukelia per didelis užduočių kiekis, kuomet jie neturi pakankamai laiko išnalizuoti situacijos. Tokiu atveju jie perima 3 tipo strategiją ir linkę į darboholizmą. Pradeda greitai ir chaotiškai priiminėti sprendimus norėdami pasiekti tikslą,  jaučia didelį diskomfortą. Jie iš visų jėgų stengiasi adaptuotis prie aplinkos ir išsaugoti savo socialinę ir finansinę padėtį. Gali pradėti konkuruoti su kitais slėpdami savo nerimą ir nepilnaveriškumo jausmą.

Komfortas: Komforte 6 tipo žmonės perima 9 tipo strategiją ir jaučia pasitikėjimą savimi bei saugumą. Sumažėja nerimas ir iš savo nuolatinio svarstymo ir analizavimo pozicijos jie pereina į „čia ir dabar“ poziciją. Jie atsipalaiduoja ir atvirai benrauja su žmomėnis.

Šis testas suteikia tik preliminarų atsakymą apie Jūsų Eneagramos tipo nustatymą. 
Savo tipo nustatymui reikėtų ateiti į koučingo sesiją arba užsiregistruoti į Eneagramos praktiko kursą.

Registruokitės į mokymus

Patvirtinkite, kad sutinkate su "Privatumo politika"

+ 370 6 521 5177
julija@alteregotrainings.eu
sigita@alteregotrainings.eu

Partneriai: